Habergec.Com Aranan Kelimeler:atv sabah Değerlendirme: 10 / 10 348272
habergec.com
19.04.2014 Cumartesi
Ana Sayfa
:: Detaylı Arama
Kelime(ler) 
Tür 
Yayıncı 
Zaman 
Sırala :: Türler
Gazeteler
İnternet Siteleri
Televizyonlar
Radyolar
Diğer

:: Gruplar
 

atv sabah

Sabah-atv’nin satışı TBMM’de
Zaman
17.04.2014
02:02
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Sabah-atv’nin oluşturulan havuz aracılığıyla Zirve Holding’e satılmasıyla ilgili yeni bir soru işaretini daha gündeme getirdi.Sabah-atv’yi aldığı belirtilen Zirve Holding’in sermayesinin 380 milyon TL olduğunu, Çalık Grubu’nun ise kamu bankalarına 500 milyon dolar borcu kaldığını belirten Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a, “Peki kamu bankaları ipotek veya teminat aldı mı? SPK ve BDDK bu borç devri ve teminat konularında harekete geçti mi, geçmediyse siz re’sen devreye girecek misiniz? Kamu bankalarının hükümete yakın medya kuruluşlarına sadece kredi vermediği, aynı zamanda bu kredi ödemelerini kolaylaştırmak için yüksek miktarda reklam-ilan desteği de sağladığı kanısı doğru mudur?” diye sordu.Sabah-atv’nin Ömer Faruk Kalyoncu’nun sahibi olduğu Zirve Holding’e, “kamu bankalarına olan borçlarıyla birlikte” devredildiğinin kamuoyunda yer aldığını anımsatan Umut Oran, Babacan’ın şu sorulara cevap vermesini istedi: Eylül 2013’te kurulan ve Aralık 2013’te Sabah-atv’yi satın alan Zirve Holding, Çalık Grubu’nun kamu bankalarına (Vakıfbank ve Halkbank) olan borçlarını da üstlenmiş midir? Ziraat, Halkbank, Vakıfbank bu satın alma işlemi için yeni kurulan Zirve Holding’e kredi desteği sağladı mı? Kamu bankaları bu satış/devir işlemleri için kaç para kredi sağlamıştır? Kamu bankaları Sabah-atv’nin satışı/devri için Zirve Holding’den ne kadar teminat ve ipotek almıştır? Bu teminat ve ipoteklerin ayrıntılı listesi nedir?Böylesi önemli bir kredilendirme işleminin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından denetlenmesi gerekmiyor mu, Sabah-atv’nin Zirve Holding’e satışı konusunda BDDK hangi işlemleri yapmıştır? BDDK’nin ihmali varsa bu konuda siz re’sen harekete geçerek işlemi başlatacak mısınız? Sabah-atv satışına kredi sağlayan kamu bankalarının bir bölümünün Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmesi karşısında, bankalar niçin bu durumu yatırımcılara ve hissedarlara bildirmedi?
Zaman
Ekonomi
17.04.2014
Sabah-atv’ninsatışıTBMM’deSabah-atv’nin satışı TBMM’de
CHP li Oran: Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank Sabah-Atv ...
Haberler.com
16.04.2014
14:01
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Ali Babacana Ziraat, Vakıfbank ve Halkbankın son 5 yılda Sabah-ATV grubuna verdiği reklam ve ilan tutarını sordu.
Haberler.com
Güncel
16.04.2014
CHPliOranZiraatVakıfbankveHalkbankSabah-AtvCHP li Oran Ziraat Vakıfbank ve Halkbank Sabah-Atv
Taraf Gazetesi'nden hükümeti çıkmaza sokacak haber
Samanyolu Haber
15.04.2014
12:45
Taraf Gazetesi Maliyenin Sabah-atv havuzunun finansörü Mehmet Cengiz,?Yeni Şafak ve Kanal A’nın sahiplerinin vergi cezalarını affettiğini iddia etti. Silinen tutar, Twitter’in 40 yıllık vergisine eşit
Samanyolu Haber
Son Dakika
15.04.2014
TarafGazetesindenhükümetiçıkmazasokacakhaberTaraf Gazetesinden hükümeti çıkmaza sokacak haber
Taraf Gazetesi'nden hükümeti çıkmaza sokacak haber!
Samanyolu Haber
15.04.2014
11:43
Taraf Gazetesi Maliyenin Sabah-atv havuzunun finansörü Mehmet Cengiz,?Yeni Şafak ve Kanal A’nın sahiplerinin vergi cezalarını affettiğini iddia etti. Silinen tutar, Twitter’in 40 yıllık vergisine eşit
Samanyolu Haber
Son Dakika
15.04.2014
TarafGazetesindenhükümetiçıkmazasokacakhaberTaraf Gazetesinden hükümeti çıkmaza sokacak haber
Süleyman Aslan'a ilginç görev
Samanyolu Haber
10.04.2014
12:14
Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolarla yakalanan ve Ziraatte iş başı yapan Aslanın görevinin Sabah-atv havuzu olacağı iddia edildi.
Samanyolu Haber
Son Dakika
10.04.2014
SüleymanAslanailginçgörevSüleyman Aslana ilginç görev
Süleyman Aslan'a bomba görev
Samanyolu Haber
10.04.2014
09:18
Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolarla yakalanan ve Ziraatte iş başı yapan Aslanın görevinin Sabah-atv havuzu olacağı belirtilirken atanma hikâyesi de dikkat çekti.
Samanyolu Haber
Son Dakika
10.04.2014
SüleymanAslanabombagörevSüleyman Aslana bomba görev
Havuz medyasıyla ilgili gizlenen gerçek!
Samanyolu Haber
25.03.2014
10:14
Yolsuzluk operasyonu, Sabah-atv için oluşturulan 630 milyon dolarlık havuzu kesintiye uğrattı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, atv’nin satışına ilişkin RTÜK’e bildirimde bulunulmadığını açıkladı
Samanyolu Haber
Son Dakika
25.03.2014
HavuzmedyasıylailgiligizlenengerçekHavuz medyasıyla ilgili gizlenen gerçek
Mahkeme, Sabah-atv’nin tekzip talebini reddetti
Zaman
19.03.2014
02:08
Havuz medyasının el değiştirmesine ilişkin internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili mahkemeden önemli bir karar çıktı. Mahkeme, Sabah-atv yönetiminin tekzip talebini, haberin basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerek reddetti.Sabah-atv grubunun satışına ilişkin bir havuz oluşturulduğu, burada toplanan paralarla söz konusu gazete ve TV’nin alındığına ilişkin ses kayıtları internete düşmüştü. Bu iddialar, Zaman Gazetesi’nin de aralarında olduğu çok sayıda basın yayın kuruluşu tarafından haberleştirildi. Zaman, olayı 1 Şubat 2014 tarihli haberinde ‘Sabah ve atv için ihale karşılığı işadamlarından para toplanmış’ başlığı ile duyurmuştu. Sabah-atv yönetimi, Zaman’ın söz konusu habere ilişkin tekzip yayınlaması için mahkemeye başvurdu. İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi, bu talebi, yapılan haberlerin basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerek reddetti. Haberlere konu olan ses kayıtlarının gerçek olup olmadıklarının, yargılama sonunda ortaya çıkacağı belirtildi. Basın özgürlüğünün anayasal güvence altında olduğuna işaret edilerek, bu yöndeki Yargıtay içtihatlarına yer verildi.Kararda, basının olayları izleme, araştırma, değerlendirme, yayma, kişileri bilgilendirme, öğretme, aydınlatma ve yönlendirmede yetkili ve aynı zamanda sorumlu olduğu ifade edilerek, “Anayasa ve kanun hükümleri birlikte değerlendirildiğinde; tekzibe konu haber bakımından muhatap gazetenin (Zaman) yapmış olduğu iş, bir şekilde internete düşen, bu şekilde de kamuoyunun bilgisine ulaşan iddiaların okuyuculara duyurulmasından ibaret olup, bu aradaki ölçütler ışığında söz konusu haber bakımından somut olayın güncel olması, toplumsal ilginin varlığı ve basın kurumunun medyaya yansımış olayları aktarmaktan ibaret eylemi gözetildiğinde söz konusu olayla çatışan değerler bakımından basın özgürlüğüne üstünlük tanınması gerektiği kararı verilmiştir.” tespitlerine yer verildi.
Zaman
Güncel
19.03.2014
MahkemeSabah-atv’nintekziptalebinireddettiMahkeme Sabah-atv’nin tekzip talebini reddetti
Toplam "8" adet haber bulundu!
Sayfa:
Site üzerindeki bütün haberler kaynak belirtilerek dış kaynakların rss servisleri kullanılarak gösterilmektedir.
www.habergec.com site üzerindeki haberlerin doğruluğundan sorumlu değildir.
İletişim:info@habergec.com
Uçak Bileti