Habergec.Com Aranan Kelimeler:almanyada inanılmaz kaza Değerlendirme: 10 / 10 976216
habergec.com
24.10.2014 Cuma
Ana Sayfa
:: Detaylı Arama
Kelime(ler) 
Tür 
Yayıncı 
Zaman 
Sırala :: Türler
Gazeteler
İnternet Siteleri
Televizyonlar
Radyolar
Diğer

:: Gruplar
 

almanyada inanılmaz kaza

Bu kadarına da pes dedirttiler !
Samanyolu Haber
28.02.2009
13:19
Alman dergisi Stern öyle bir haber yayınladı ki...

Kazada Yeni Bir Skandal

Tüm Türkiyeyi üzüntüye boğan THY uçağının Hollanda kazasının üzerinden sadece günler geçmiş olmasına rağmen Avrupalı (dostlarımız) kaza üzerinden inanılmaz bir kampanya yürütüyorlar.

Yürüttükleri bu kampanya o kadar seri ve planlı bir şekilde başladı ki adeta bu kazayı bekliyorlarmış hissine kapıldım. Dünyanın her ülkesinde her büyük havayolunun kaza yapabileceği ihtimali sanki onlar için yabancı bir cümleymiş gibi davranıyor ve her gün Havayolumuz hakkında farklı ve olumsuz bir iddia ortaya koyuyorlar. İkamet ettiğim Almanyada bu haberleri çeşitli televizyon kanallarından Almanca ve ingilizce izlediğim gibi bazı gazete ve dergileride okuyorum. Okuduklarım ve izlediklerim karşısında çoğu kez, pes yani bu kadarda olmaz desemde bir yere kadar tahammül etmeye gayret ediyorum. Bu haberleri sanırım bir çoğunuz Türkiyeden de çeşitli şekillerde takip etme şansı buluyorsunuz.

Bildiğiniz üzere kısa bir süre öne Amerikada U.S Havayollarının bir uçağı Hudson nehrine zorunlu iniş yaptı ve pilotları başta bizim basın olmak üzere tüm dünyada kahraman ilan edildi. Ne acıdır ki aynı yayın unsurları düşen bizim uçağımız olduğu için midir bilinmez, bunu malzeme edip birbirleriyle yarışırcasına THYye çamur attılar ve atmaya da devam ediyorlar.

Oysaki son beş yıldır kalite ve serviste çıtayı yükselten, Boeing 777-300 ER tipi uçaklarıyla uzun bir aradan sonra first class hizmete başlayan Türk Hava Yolları, bağımsız denetleme kuruluşu Skytrax şirketince Kalitesi Onaylanmış Havayolları (Quality Approved Airlines) 27 havayolundan birisiydi. Skytrax, havayolu ile seyahat edeceklere rahat ve konforlu bir yolculuk için bu listedeki havayollarından birini tercih etmelerini öneriyordu. Kalitesi onaylanmış şirketler teknikten, personele, sunumdan, kaliteye kadar 750 farklı parametre üzerinden değerlendiriliyordu.

Bu arada Almanların ünlü STERN dergisi kendilerine has tarz ve üslüblarda yaptıkları bir araştırmayı yayınladı. Bu araştırmada dünyanın en tehlikeli ve güvenilir Havayollarıni isimleri ve resimleri ile yayınladılar. Araştırmalarında hangi kriterleri baz aldıklarını bilmiyorum...($) Ancak Türk Hava Yollarımızın, koydukları kategoride olmadığına kesinlikle eminim.

ALMAN STERN DERGİSİ`NIN kullandıkları resmin altına yazdıkları yazı ise çok ilginç. Kullandıkları cümleyi aynen tercüme etmek gerekirse, Devlete ait olan Türk Hava Yolları listemizde tehlikeli Havayolları arasında en arkalarda yer alıyor. THY, 1974 yılında yaptığı kaza bunların içinde en dikkat çekici olanı...! 346 kişi`nin hayatına mal olan kaza, diğer kaza bilançoları içerisinde en dikkat çekeni ibaresi yer alıyor

Yazıyı ve fotoğrafı görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Türk Hava Yollarını Dünyanın en Tehlikeli Havayolları sınıfında okuyucularına lanse etmekten utanmayan ünlü dergi yetkilileri haberlerine birde gözlerinize inanamıyacağınız resim eklemiş.


Thy yetkililerini bu talihsiz ve haksız haber ile ilgili olarak yasal yolları sonuna dek kullanmalarını Avrupada bu türde yayınlanan haberlere dur denmesi açısından son derece gerekli görüyorum.

Bir kez daha THY çalışanları`nın ve kazada hayatını kaybedenlerin Ailelerine baş sağlığı dileyerek umarım bu acıları bir kez daha yaşamayız demek istiyorum.

Volkan SÜRMELİ - SKYSUN HABER
Samanyolu Haber
Son Dakika
28.02.2009
BukadarınadapesdedirttilerBu kadarına da pes dedirttiler
Toplam "1" adet haber bulundu!
Sayfa:
Site üzerindeki bütün haberler kaynak belirtilerek dış kaynakların rss servisleri kullanılarak gösterilmektedir.
www.habergec.com site üzerindeki haberlerin doğruluğundan sorumlu değildir.
İletişim:info@habergec.com
Uçak Bileti