Habergec.Com Aranan Kelimeler:bu insanlar ne bekliyor? Değerlendirme: 10 / 10 080677
habergec.com
11.02.2016 Perşembe
Ana Sayfa
:: Detaylı Arama
Kelime(ler) 
Tür 
Yayıncı 
Zaman 
Sırala :: Türler
Gazeteler
İnternet Siteleri
Televizyonlar
Radyolar
Diğer

:: Gruplar
 

bu insanlar ne bekliyor?

Bursaspor Başkanı Ay: Hayalim Dortmund gibi olmak
Zaman
11.02.2016
16:34

BURSA (CİHAN)- Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, 2,5 sene sonunda bambaşka bir Bursaspor olacağının sözünü veriyorum. En büyük hayalim Dortmund gibi bir kulüp olmak. dedi.

19 Ocak tarihindeki Olağanüstü Genel Kurulda başkanlığa seçilen Ali Ay, kulübün resmi yayın organı Bursaspor Dergisinde yer alan açıklamalarında, kulübün durumu ve hedeflerini anlattı.

Başkan olduktan sonra ödemelerin sıkışık olması ve gelirin yeterince olmaması nedeniyle zorluklar yaşadıklarını belirten Ay, Karamsarlığa kapıldım mı? Kapıldığım zamanlar oldu açıkçası. Ne zaman oldu? Gerçek mali tabloyu kendimiz çıkardıktan sonra. O zaman işte biraz karamsarlığa kapıldım. Ama Allah da yardım ediyor. Ben Ocakta bile korkuyordum, çok şükür atlattık. İnşallah Şubatı da geçireceğiz. diye konuştu.

AMED MAÇINDA ÇOK ÜZÜLDÜM

Takımın Türkiye Kupasında Amed Sportif Faaliyetlere yenilmesine çok üzüldüğünü belirten Ay, şu ifadeleri kullandı: Çünkü bizim ayarımızda olmayan bir takıma yenildik. Hocamızla, arkadaşlarımızla konuştuk. Bir iş kazası olarak görelim dedik ama büyük bir iş kazası. Bize hiç yakışmadı. İnşallah böyle şeyler bir daha başımıza gelmez.

ŞEFFAF OLACAĞIZ

Ay, Bursasporun nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda ki düşüncelerini şöyle açıkladı: Şeffaf olacağımızı da söyledik. Şuanda Allaha şükür çok iyi gidiyoruz, herkes de çok memnun. Biz ne yapıyorsak onu söylüyoruz. Kendine güvenen, dürüst olan insan şeffaflıktan korkmaması lazım. Kongrede de söyledim bunu. Şeffaflığın olduğu yerde, dedikodu olmaz, yalan-dolan olmaz, art niyet, kıskançlık olmaz. Herkesin işini düzgün yapması lazım. Burada maalesef bazı şeyler gördüm. O onun adamı, bu bunun adamı. Hayır. Burada herkes Bursasporun adamı olması lazım. Benim hiç kimseden bir çekincem, korkum da yok. İnsan bir kere her şeyden önce kalbinin sesini dinlemesi lazım. Vicdanını dinlemesi lazım. Vicdanen rahatsanız, kim ne derse desin. Aksini söyleyenler zaten art niyetli olan insanlardır. Allah korusun, birkaç mağlubiyette çıkacaklardır ortaya. Maalesef bu spor camiasında kaostan, krizden beslenen insanlar var.

DENİZ TRANSFERİNDE BİRAZ ZORLANDIK

Transfer konularına değinen Ay, şu bilgileri verdi: Geldiğimizin ilk günü Batalla transferi konusu vardı. Onun transferi için, daha doğrusu lisansının çıkması için vergi dairesinden ve SGKdan ‘borcu yoktur yazısının alınması lazımdı. Zaten Batallanın transferi yapılmıştı. Biz de ne yaparız, ne ederiz diye konuştuk. Burada, eksik olmasın, yönetici arkadaşlarımızın katkısıyla, Ankarada Milletvekilimiz Hüseyin Şahinin katkısıyla, Sağlık Bakanımızın, Maliye Bakanımızın katkılarıyla, gelirler vergi dairesi başkanının katkılarıyla çok kısa zamanda –bakın bu 1 aydan önce halledilecek bir olay değildi- biz 3 gün içinde hallettik bu işi. Planlamasını, yapılandırmasını yaptık. Yazımızı aldık. Borcu yoktur yazısından sonra Batalla ve diğer transferlerimiz oldu. Denizin transferinde biraz zorlandık. Ama çok şükür onu da hallettik.

MUHABBETE DEĞİL PARAYA İHTİYACIMIZ VAR

Kendisini ziyarete gelecek olanlara Eğer loca alacaksanız ziyarete gelindediğini ifade eden Ay, Bursasporun muhabbete ihtiyacı yok, şuan tek ihtiyacımız olan şey para… Murat Yanıklar, Cavit Bey, Fan Clup, Orhangazi Belediyesi, birkaç tane daha var aklıma gelmeyen, şuanda 8-10 loca satıyoruz. Hedefim Martın 15ine kadar bütün locaları satmak. Bütün yönetici arkadaşlarıma dedim ki, biz 15 kişiyiz. Herkese 4 tane loca düşüyor. Herkes 4 tane loca satmak zorunda. Biraz bekledik Asset ile anlaşalım diye. Onlarla da görüşeceğiz. şeklinde konuştu.

BURSASPOR TARİHİNDE KARA BİR LEKE

Asset firması ile yapılan anlaşmayı, Bursaspor tarihine kara leke olarak girebilecek bir anlaşma şeklinde tanımlayan Ay, şu ifadeleri kullandı: Tabi daha önceki arkadaşlar paraya sıkışmışlar. Anlaşma şu; 7 milyon paraya ihtiyaç olmuş. bu 7 milyon ilave limit için Aktifbank, bu parayı veririz ama siz de Assetin şartlarına imza atmanız lazım denmiş. Sözleşme şu; Bursasporun reklam gelirleri, buna forma reklamları da dahil, kombineler, localar, isim hakkı, bütün gelirleri 5+5 yıllık yüzde 12 artı KDV ile Asset firmasına verilmiş. Bu ne demek, yüzde 19 aşağı yukarı faiz alıyor. Artı yüzde 12 bunu da koyduğunuzda yüzde 30-32ye yakın, Aktifbank veyahut yan kuruluşuna çalışmış oluyorsunuz. Böyle çalışırsanız zaten kulüp batar. Kazandığınız paranın 100 lirasının 30-32 lirası buraya gidiyor. Bunun için öncelikle mali açıdan yapılanmamız lazım. burada tabi devlet büyüklerine gittik belki yine gideceğiz. İlave bir kaynak bulmamız lazım. Herkes TFFnin bir taslağı var onu bekliyor. Spor Bakanlığı ile bir taslak hazırlamışlar bütün kulüp borçlarını, banka borçlarını artı vergi borçlarını 10 seneliğine 3 bankaya verme gibi bir durumları var. Eğer öyle bir şey olursa bütün kulüplerin kurtuluşu olur. Aksi taktirde, geçenlerde Aktifbanktan geldiler, Bursaspordan bahsedince ‘Siz

Zaman
Son Dakika
11.02.2016
Bursaspor/">BursasporBaşkanıAyHayalimDortmundgibiolmakBursaspor-Başkanı-Ay-Hayalim-Dortmund-gibi-olmak/">Bursaspor Başkanı Ay Hayalim Dortmund gibi olmak
BM yetkilisi: 60 bin insanın çoğu sınırda; Türkiye en doğru kararı verecektir
Zaman
10.02.2016
19:38

GAZİANTEP (CİHAN)- Birleşmiş Milletlerin (BM) Halepten kaçan Suriyeli mültecilerin geçişi için Türkiyeye sınırı açın çağrısının ardından BM Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Kevin M. Kennedy de açıklama yaptı.

Kayıt altına alınan yaklaşık 60 bin insanın çoğunun sınırda beklediğini kaydeden Kennedy, Türk hükümetini kastederek, “Yapılması gereken en doğru karar neyse vereceklerinden hiç şüphem yok.” dedi.

Gaziantepte düzenlediği basın toplantısında konuşan Kennedy, Suriyenin kuzeyinde çatışmaların yoğunlaşmasından dolayı yüzbinlerce insanın göç etmek zorunda kaldığını hatırlattı. Bunların birçoğunun Türkiyeye iltica talebinde bulunduğunu ve kendilerinin de süreci yakından takip ettiğini dile getiren Kennedy, şunları kaydetti: “Bu da sürecin ne kadar vahim olduğunu göstermekte. Türkiyeden Suriyenin kuzeyine bu anlamda sınır ötesi operasyonlarda bulunan, insani yardım ulaştıran STKlar, bu yeni göç dalgasının ihtiyaçlarını karşılamak için başta gıda, un olmak üzere bir çok insani yardım malzemesi ulaştırıyor ve kapasitelerini olabildiğince genişletmeye çalışıyorlar. Gündemde en önemli konu içeriye muhtaç insanlara insani yardımın ulaştırılması adına erişimin olması, erişimin düzenli ve güvenli bir şekilde sağlanması. Bu insani yardımların devam etmesi için sadece Suriye hükümeti tarafından kontrol edilen bölgelere değil, aynı zamanda muhaliflerin de elinde bulundurduğu kontrolünü sağladığı bölgelere de olabildiğince düzenli ve güvenli erişimin sağlanması gerekir.”

Çatışmaların yoğunlaşması, hastane, okul gibi bölgelerin hedef olmasından dolayı bugüne kadar yaklaşık 85 insani yardım görevlisinin de hayatını kaybettiğini belirten Kennedy, “Son 2 hafta içerisinde 42 bin ila 60 bin arası rakamlar telaffuz edilmekte ama tabi bunlar sınıra dayanmış insanlar değil. Aynı zamanda kayıt altına alınan yaklaşık 60 bin insanın olduğu bilinmekte. Bunların çoğu sınırda bekliyor. Türk yetkililerinin bugüne kadar göstermiş olduğu misafirperverlik devam edecektir ve bu anlamda yapılması gereken en doğru karar neyse vereceklerinden hiç şüphem yok. Bu rakamların bazıları Türkiyeye iltica talebinde bulunmakta. Umuyorum önümüzdeki günlerde Türk hükümeti bu anlamda olumlu kararlar verecektir.” ifadelerini kullandı.

AVRUPA DA YARDIM KONUSUNDA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR

Avrupanın mültecilerin kabulü anlamında çekimser kalmasına ilişkin bir soruyu cevaplandıran Kennedy, “AB adına onların ne yapmaları gerektiğini söyleme pozisyonunda değilim. BM olarak tabi onların da bu anlamda muhtaç insanlara yardım götürmek istediğinden eminim ama bu onların kararıdır. Bu anlamda onlar da üzerine düşeni yapacaktır.” açıklamasında bulundu. Bölgedeki IŞİD tehdidi ve bu terör örgütü mensuplarının sığınmacılar arasına karışarak sansasyonel eylem hazırlığında olduğu iddialarına ilişkin de değerlendirmede bulunan Kennedy, açıklamasını şöyle tamamladı: “Olma ihtimali tabiki var, yok denemez ama bu anlamda doğru da bilgi alıp bu bilginin kaynağını araştırmak gerekiyor. Türk hükümeti değil yalnızca, bu anlamda kim olsa aynı şeyi yapar. Öncelikle ulusal güvenliği tehdit edecek bir durum olursa olabildiğince durumu anlamaya çalışır ve bu anlamda gerekli önlem ve tedbirleri de alacaktır. Evet, IŞİD bir tehlikedir ve tehlike olmaya evam etmektedir. Sadece Suriyenin kuzeyinde değil, Suriyenin hemen hemen kontrol ettiği birçok noktada, birçok insanın hayatını etkilemekte. Birçok bölgede 200 binin üzerinde insan bu anlamda kuşatılmış ve açlıkla karşı karşıya gelmiş durumda. Dolayısıyla IŞİD bir tehlikedir, olmaya da devam edecektir eğer böyle devam ederse. Bununla ilgili tedbirleri alması gereken hükümettir. Hükümet de alacaktır. CİHAN

Zaman
Son Dakika
10.02.2016
BMyetkilisi60bininsanınçoğusınırda;TürkiyeendoğrukararıverecektirBM yetkilisi 60 bin insanın çoğu sınırda; Türkiye en doğru kararı verecektir
Kışın sessiz bekçileri; Ada faytonları
Zaman
25.01.2016
02:07

Kış geldi mi, adalar sessizliğe bırakır kendini. Büyükadada fayton sırasına giren ada misafirleri gelmez olur, faytoncular mevsimin bahara dönüşünü bekler. Yaz boyu durmadan çalışan ve yorulan atlar da adanın en ücra köşesinde, turistlerin hiç bilmediği bir alanda dinlenerek geçirir vaktini.

Kınalıada, Burgazada, Heybeliadaya uğrayan vapur, Büyükadaya doğru yola çıkıyor. Hava soğuk. Yolcular güverte yerine içeride oturmayı tercih ediyor. Vapur, eşsiz İstanbul manzarası eşliğinde önce Topkapıyı sonra Sultanahmet Camiini gözleyerek ilerliyor. Vapurun yaz misafirleri yok. Ne koşuşturan çocuklar ne de martılara simit atan insanlar. Adaya sadece ziyarete gidenler ile birkaç turist var. Vapur Büyükadaya vardığında son kalan yolcular da iniyor. İskeleden meydana doğru ilerledikçe yazın meydana kadar inen fayton sırası karşılamıyor bu sefer. İskelede sıra sıra dizilmiş atlar bir yolcu bekliyor faytoncu ile birlikte. Bir tarafta atların eyeri konulurken diğer bir tarafta nallar tamir ediliyor. Faytonların hemen yanında bir dükkânda ise atların yemleri hazırlanıyor. Hazırlıklar sanki birazdan yola çıkacak bir at için gibi görünse de aslında atların günlük bakımı yapılıyor.

Fayton iskelesinde bir yolcu gelir diye bekleyen atların durumu böyleyken adanın arka kısmında kalan fayton bakım alanında da atlar denize nazır dinleniyor, koşuyor ve yavrularını seviyor. Alanda her atın sahibi var. Bunlardan biri de 25 yıldır atlarla ilgilenen Halil Korkmaz. At sevgisi Korkmazı faytonculuğa yöneltmiş. Adada yaşamasa da at sayesinde oralı olmuş. Haftada birkaç gün atlarını sevmek için adaya giden Korkmaz, “Kışın sadece atlarım için Pendikten adaya geliyorum. Atlarım, benim yaşamım.” diyor. Korkmaz, atını barakasından çıkartırken konuşmasına devam ediyor: “Bizim asıl işimiz 3 aylık bir dönemde oluyor. 11. aydan sonra burada işler iyice duruluyor. Mart ayı gelene kadar da geçinmeye çalışıyoruz. Yani yazın ne kazanırsak kışın onunla yetiniyoruz. Atlarıma da böyle bakabiliyorum.”

Faytoncular boş vakitlerini kıraathanede geçiriyor. Fayton iskelesinin yanında bulunan kıraathanenin sahibi de aynı zamanda Faytoncular Odası başkanı olan Hasan Ünal. 60 yıla yakın bir süredir adada yaşayan Ünal, “Faytonlar adanın simgesidir. Biz de elimizden geldiği kadar bu nostaljiyi adada devam ettirtmeye çalışıyoruz.” diyor. Faytonların adada bir buçuk asırdır olduğunu ifade eden Ünal, “Adada 226 fayton var. 113 tanesi bir gün diğer 113ü de ertesi gün çalışıyor. Yani kışın tek ve çift plaka uygulaması yapıyoruz.” diye konuşuyor.

Faytonların adadan kaldırılması gündeme geldiği günlerde sıkıntılar çektiğini anlatıyor Ünal. “30 yılı aşkın bir süredir adada faytonların başındayım. Bugüne kadar adalılar için de faytonlar için de her şeyi yaptım. Bir gün geliyor ve faytonlar kaldırılacak deniliyor. Adanın yolları yaya yolu olarak yapılmıştır. Ulaşımı ancak faytonla mümkün. Akülü araçlar ne kadar çoğalırsa adaya zararı da o kadar artar.” diyor.

Zaman
Ana Sayfa
25.01.2016
Kışınsessizbekçileri;AdafaytonlarıKışın sessiz bekçileri; Ada faytonları
Toplam "3" adet haber bulundu!
Sayfa:
Site üzerindeki bütün haberler kaynak belirtilerek dış kaynakların rss servisleri kullanılarak gösterilmektedir.
www.habergec.com site üzerindeki haberlerin doğruluğundan sorumlu değildir.
İletişim:info@habergec.com
Uçak Bileti