Habergec.Com Aranan Kelimeler:dünyanın en küçük köpeği Değerlendirme: 10 / 10 085206
habergec.com
12.02.2016 Cuma
Ana Sayfa
:: Detaylı Arama
Kelime(ler) 
Tür 
Yayıncı 
Zaman 
Sırala :: Türler
Gazeteler
İnternet Siteleri
Televizyonlar
Radyolar
Diğer

:: Gruplar
 

dünyanın en küçük köpeği

Çocuk yıldızlar başrolde
Zaman
07.02.2016
02:23

Babam ve Oğlum, Mommo Kız Kardeşim, Hayat Var, Sivas… Şimdi de İftarlık Gazoz. Hemen her yıl başrolünde çocuk oyuncuların olduğu bir film gösterime giriyor. Masumiyetin temsilcileri izleniyor, seviliyor. İşte öne çıkanlar...

width=450

Darbe günlerinde bir çocuk

Ege Tanman (Babam ve Oğlum): Çağan Irmak sinemasının baş tacı, 12 Eylül askeri darbesinin bir aile özelinde toplumu nasıl un ufak ettiğini gösteren bir yapım Babam ve Oğlum. Fikret Kuşkandan Çetin Tekindora, Hümeyradan Binnur Kayaya güçlü kadroya sahip. Ege, darbenin olduğu gün annesi ölen Kuşkanın çocuğu rolünde. Baba oğul çatışması üzerinden ilerleyen filmde araya giren çocuk. Hikâyeyi büyükler taşıyor, o masumiyetiyle yolculuğa renk katıyor. Başarılı mı başarılı. Filmde rol aldığında 7 yaşındaydı. Şimdilerde büyüdü, kocaman delikanlı oldu. Yaşı: 18. Leyla ile Mecnundan Bez Bebeke birçok televizyon projesinde rol alan Tanman, şimdilerde Bursada yaşıyor. Üniversiteye hazırlık aşamasında. Bakalım yolculuğuna alaylı mı devam edecek, mektepli mi? Dört milyona yakın izleyiciye ulaşan film, bugünkü gişe canavarlarının önünü açan ilk yapım.

width=450

Gazozcuya gönüllü çırak

Berat Efe Parlar (İftarlık Gazoz): Yönetmen Yüksel Aksu, keşif sürecini şöyle anlatıyor: “Gazoz ustasının çırağı için iki bine yakın çocuk baktık. Hiçbiri aklımıza yatmadı. Bunun için çekimleri erteledik. Sonra Melodi Tözüm, Beratı önerdi. İlk görüşmemizde şişmandı. “Rolü çok istiyorum, kilo veririm.” dedi. İki ay sonra baktık takdir almış, zayıflamış. Yetmedi, geldi Muğlaya yerleşti, anne karakteriyle beraber ev tuttu. Tarlaya, tütüne gitti ve rolü kaptı.” Marlon Brando, Daniel Day-Lewis gibi efsane metot oyuncuları gibi rolüne hazırlanan Efe, hikâyenin istediği karakterin hakkını veriyor. Hikâye gereği Efe, evdekilerden habersiz 16-17 saatlik oruca niyet ediyor. Güneşin alnında, sahilde, gazoz satarken cezası 61 gün olduğu için orucu bozmamaya çalışıyor. Karakterin sıkışmışlığı, gelgitleri görülmeye değer. Berat, 12 yaşında. İstanbulda ilköğretim öğrencisi.

width=450

Sivasın Aslanı

Doğan İzci (Sivas): Aslanın tek meşguliyeti küçük köyünde okula gitmek ve arkadaşlarıyla oyun oynamaktır. En büyük derdi ise aynı sınıfta olan Ayşeye olan aşkı. Kanlı bir dövüş sonrası ölüme terk edilen yaralı köpeği sahiplenir ve hayatı değişir. Hikâye böyle. Başrolde iki isim var: 13 yaşındaki Doğan ve kangal köpeği Sivas. İkisinin de performansı takdire şayan. Özellikle Doğanın. Bütün hikâyeyi baştan sona sırtlıyor. Doğal, rahat, esprili, özgüveni yüksek… Köpekle tanıştıktan sonra değişen hayatını ve sevdiği kız Ayşeye olan aşkını şahane yansıtıyor. Yıllanmış aktörlere taş çıkarır cinsten. Onun için zirvede o var. Doğan, 7 yaşında. Sivasta okuyor, yedinci sınıfta. Hayali; yönetmeni Kaan Müjdeci ile daha iyi işler yapmak ve iyi bir oyuncu olmak. Not: Sivas bu yıl Türkiyenin Oscar adayıydı.

width=450

Cezaevinde bir çocuk

Ozan Bilen (Uçurtmayı Vurmasınlar): “Beş yaşındaki bir çocuğun gözüyle kadınlar hapishanesinin ve sevginin öyküsüdür anlatılan. Küçük Barışın bu dört duvar arasında ne suçu vardır ki? Oysa esrardan tutuklanan, annesi değil midir? Barış henüz algılayamadığı bir garip dünyanın içinde, her yanı soğuk ve sağır duvarlarla çevrili bir hapishane avlusunda gökyüzünü ve özgürlük uçurtmalarını gözlemektedir. İnci Ablası, özgürlüğüne kavuştuktan sonra bir gün uçurtma olup geri döneceğine söz vermemiş midir?” Agah Özgüç böyle anlatıyor filmi. Sinematografisi, oyuncu performansları yeterince güçlü olmasa da yüreğe dokunuyor. Sıcak, samimi ve bizden… Hikâyenin başrolünde Bilen var. Kamera önüne geçtiğinde henüz okul çağında olmayan oyuncu, şimdilerde (31 yaşında) sektörün tam kalbinde. Oynadığı filmlerden bazıları Kader, Şimdiki Zaman, Hile Yolu.

Yönetmen Tunç Başaranın birkaç yıl önce Uçurtmayı Vurdular adlı devam filmi çekeceği konuşuluyordu. Demek dünden bugüne değişen bir şey yok, hatta geriye gidiş var. Biz yine de umutla Uçurtmayı Vurmasınlar diyoruz.

width=450

Taşrada yetim iki kardeş

Elif-Mehmet Bülbül (Mommo

Zaman
Ana Sayfa
07.02.2016
ÇocukyıldızlarbaşroldeÇocuk yıldızlar başrolde
Toplam "1" adet haber bulundu!
Sayfa:
Site üzerindeki bütün haberler kaynak belirtilerek dış kaynakların rss servisleri kullanılarak gösterilmektedir.
www.habergec.com site üzerindeki haberlerin doğruluğundan sorumlu değildir.
İletişim:info@habergec.com
Uçak Bileti